KimTo by v tom byl čert nenajít toho pravého pod značkou FOR EVER.


Ahoj LaBeo,
tvá odpověď mne zaujala, rád bych s tebou navázal kontakt. Kde je vlastně tvůj domov?
Já už nejsem voják. Po nějakých letech jsem armádu opustil.
Už bych do konce života nemusel nic dělat, ale to bych nevydržel, tak se zabývám tím, že sháním peníze pro mezinárodní neziskové organizace a charitativní projekty, které se snaží zmírňovat nejrůznější škody způsobené válkami. Jsem křesťan a víra pro mne hodně znamená. Čerpám z ní sílu na každý den. Velmi se snažím být čestný a takové lidi bych chtěl mít také kolem sebe.


Velmi se snaží být čestný. Aby o něm druzí neztratili dobré mínění? Aby se ujistil, že není žádnou výjimkou? Nebo svou čest potřebuje v chodu životních obratů opět potvrdit?


Chci být stále šťastný a teď jsem šťastný, protože mám pocit, že dělám něco pro druhé.


Chce být stále šťastný. Má na mysli spokojený? Ve svém pohodlném bytí? Nebo s ušlechtilým srdcem, bystrou hlavou, veselou myslí, zdravým tělem a vědomím, že trvale šťastný být nikdy nemůže? Cítí se velmi opuštěný. Uprostřed svého stáda? Nebo na ostrově samoty, stranou od velkého proudu? Bojuj, hledej, obnovuj. Své city a myšlenky.


Ve svém volném čase rád čtu, chodím na procházky, hraju golf, občas zajdu do kina a také sleduji v televizi rugby a cricket. Od partnera očekávám, že mě bude podporovat v tom, co dělám, v letech tučných i hubených, že budu mít jeho plnou důvěru stejně tak jako on mojí, že se mnou bude sdílet své myšlenky a poslouchat, co říkám já, že půjde se mnou tam, kam půjdu já. Když takovou ženu najdu, desetinásobně se jí odměním. Moje žena mne nechtěla následovat do zahraničí. Potkala někoho jiného, rozhodla se mne opustit a odejít s ním. Nemáme teď čas na rozvod, ty se tím ale neznepokojuj. Na začátku jsem byl celou situací velmi zaskočen, ale už jsem se z toho dostal a chci pokračovat v normálním životě. Jsem připravený na nový vztah a doufám, že na takový, který dlouho vydrží. A co Ty? Doufám, že jsem Tě nevyděsil?
KimSnad konečně trefa do černého. Věří v Boha, dělá smysluplnou práci. Krásné oči, hluboký pohled. Poslala jsem mu svou fotografii.


Ahoj LaBeo,
vypadáš výborně, jen doufám, že ta fotografie není moc stará. Děkuji, že jsi napsala, už jsem se lekl, že tě moje
služba v armádě a můj současný stav - separovaný, vyděsily.
Ano, strávil jsem v armádě dlouhý, ale i příjemný čas a naštěstí jsem odešel
bez mentálního či fyzického poškození jako plukovník. Nevedl jsem si tedy asi tak špatně.
Napiš mi něco o své práci, co děláš ve volném čase.
Tancuješ ráda? Jakou posloucháš muziku? Asi nemáš ráda muže kuřáky, co? Červené víno mám také rád, zvláště to naše.
Jsi vdaná nebo rozvedená? Máš děti?
Asi bych měl zase trochu pracovat.
KimUpřesnila jsem, co bylo třeba.


Ahoj divoká řeko,
je zajímavé jak sama sebe charakterizuješ, rád bych, abys mi přiblížila něco z tvých představ o životě.
Jak například člověk může dát větší smyl svému životu? Často slýchám lidi na toto téma hovořit, ale s realitou to většinou nemá mnoho společného. Jak dokážeme rozlišovat mezi dobrým a špatným? To je asi ta nejtěžší věc v životě.
KimTo není na email. Teď ne. Mám práci.


Ahoj LaBeo,
musíš mi dát vědět, jestli tě mé emaily příliš nevytrhují z práce, v žádném případě bych tě od ní nechtěl odvádět. Doufám, že máš cestovní pas a pokud se náš vztah někam vyvine, budeš schopna mě někdy přijet navštívit.
Moc rád bych tě lépe poznal, ale nevím, jak to cítíš ty?
Prosím, vyjádři se nějak.
Posílám ti fotografii bazénu, který jsem nechal před časem zbudovat. Minule si říkala, že máš ráda vodu, tak možná v něm jednou budeš plavat.
Kim
P.S. Uvidíme jestli umíš zdvojnásobit délku svých emailů.Bylo vzrušující slyšet poprvé Kimův hlas v telefonu, vnímat způsob jeho řeči i toho, co říká. Zdálo se příznačné, že volá právě v den zlaté svatby mých rodičů, rovnou doprostřed oslav.


Milá LaBeo,
bylo krásné s tebou telefonovat. Byl jsem trochu nervózní, bylo to tak vzrušující. Také máš krásný hlas. Zapomněl jsem popřát tvým rodičům k padesátiletému výročí jejich svatby, prosím, přetlumoč jim má přání.
Příště až ti zavolám, můžeme mluvit o mnoho déle.
Měj se hezky a nezapomeň mi napsat krásný dlouhý dopis.
KimKdyby se tak na mne přijel podívat. Někde hluboko v sobě stále nosím ideál manželství. Ještě jednou bych se ho pokusila naplnit. Poprvé to bylo na nečisto. Hluboký vztah mezi mužem a ženou mě nepřestává fascinovat. Stejně to byl nejlepší boží koncept, vytvořit je a nepopřát jim klidu, když jsou bez sebe.

Ahoj LaBeo,
je večer a já se cítím velmi
opuštěný.


Já se cítím velmi opuštěný. Uprostřed svého stáda? Nebo na ostrově samoty, stranou od velkého proudu? Bojuj, hledej, obnovuj. Své city a myšlenky.


Mohla by sis někdy udělat dovolenou? Přemýšlím, zda by bylo možné, abys mě přijela navštívit. Moc bych se s tebou chtěl setkat. Příští měsíc pojedu na týden domů, zařídit si nějaké věci, podepsat žádost o rozvod a navštívit děti. A pak za další dva měsíce bych tě mohl přijet třeba navštívit. Ale to je tak daleko!!! Když ti píšu, mám pocit, že sedíš vedle mne a že s tebou mluvím a nemohu přestat. Moji synové pracují ve stejném oboru jako ty. Doufám, že je jednou potkáš a jistě si budete mít o čem vyprávět. Vyřiď mé pozdravy také tvé rodině.
KimTo se mi snad jen zdá. Už do toho bere děti, to vypadá slibně.


Ahoj LaBeo,
jsem rád, že jsi ke mně tak otevřená. Je vzrušující číst, že skutečně hledáš někoho, s kým bys byla schopná strávit zbytek života. Po tom, co mě žena opustila, mám také potřebu najít někoho výjimečného, kdo by mi
padnul jako rukavice a zůstal se mnou do konce. Rozhodně nehledám nudnou a jednoduchou ženu. Chci někoho, kdo mě bude stimulovat jak v mé práci, tak v mém společenském životě. Někoho, kdo je inteligentní a otevřený a někoho kdo dokáže dělat život vzrušující. Ale nejvíce hledám člověka, který mě bude milovat a já jeho a ta láska bude tak silná, že už nás nic nerozdělí.
Kim


Mí rodiče mají napsáno na svatebních prstýncích - jen smrt a ani ta ne. " Začínám se třást.
Ahoj LaBeo,
doufám, že už se ti třesou kolena vzrušením a že se těšíš stejně jako já až se potkáme. Rozhodl jsem se, že nějak spojím cestu k tobě s cestou domů. Nemohu už déle čekat. Nemusíš se na mou návštěvu nijak připravovat, jen tam buď až přijedu. Jestli jsi tak krásná jako na fotografiích, tak se mne nezbavíš ani na chvíli.
Chybíš mi!
KimNejsem žádná krasavice a do dvaceti mám daleko. Nejsem rukavice, která padne jako ulitá. Nejsem romantická plavovláska s pusou od třešní, vlnící se v rytmu valčíku a vábící svými modrými kukadly krásného plukovníka. To tedy nejsem.


Dobré jitro LaBeo,
spal jsem jako dítě a cítím se výborně. Myslím, že s tím máš něco společného, připadá mi jakoby celý můj život dostal znova smysl a já se každý den těším, že se dozvím, že na mne někdo někde myslí.
Nemusíš se bát, nejsem člověk, který vnímá u druhých pouze vnější krásu, pro mě je nejdůležitější ta vnitřní krása druhého člověka. Nyní se mohu dívat pouze na tvou fotografii a číst, co mi píšeš a obojí rezonuje s mou duší. Nechci modelku ani filmovou hvězdu, chci někoho, kdo mi bude rozumět, kdo bude můj přítel. Neobdivuji tě jen proto jak vypadáš, ale daleko víc pro tvůj přístup k životu, pro to, co od života chceš, proto co jsi sama dokázala a pro tvoji přímost a otevřenost. Na druhé straně, nesmíme být přecitlivělí k tomu, co jeden druhému říkáme. Jediná cesta, jak se vzájemně dobře poznat, je říkat, co si myslíme a cítíme, a to vede zároveň k čestnosti, když se nebojíme říkat věci otevřeně. Mně nevadí, že ti není dvacet, my máme v naší kultuře přísloví o staré dýni, která je často sladší než ta mladá.
KimTak s tím jsem se ještě nesetkala.


Milá LaBeo,
nemohu na tebe přestat myslet, a proto jsem se rozhodl ti napsat a vyjádřit své pocity týkající se vztahu, který se mezi námi rozvíjí. Možná je to brzo, možná ne.
Víš, když si vytknu nějaký cíl, udělám všechno proto, abych ho dosáhl. Můj nynější cíl je poznat tě a navázat s tebou zdravý a láskyplný vztah. Takže udělám všechno proto, abych se s tebou setkal. Když já si dávám takový závazek, tak bych rád věděl jestli jsi v této věci stejně pozitivní. Nechci tě do ničeho nutit, ale jestli to cítíš stejně jako já, můžu tě ujistit, že nebudeš ničeho litovat. Dnes zavolám svého travel agenta, aby mi navrhl nejlepší způsob jak se k tobě dostat. Svou návštěvu doma omezím na nejkratší možnou dobu, abych mohl tě mohl vidět. Když všechno půjde hladce, budeme brzo spolu, buď trpělivá. Nemůžu se dočkat, abych tě viděl, mohl se tě dotknout a mohl tě držet za ruku.
Chybíš mi!!!
KimNo comment. Bráno čistě statisticky, bych už konečně mohla mít právo na štěstí.


Ahoj LaBeo,
nebude trvat dlouho a budeme spolu, moc se těším, doufám, že ty také. Jaké počasí je u vás? Co si mám vzít na sebe? A co bys chtěla, abych ti přivezl?
KimČaj, víno, sušené ovoce, sušené maso, koření, a nějaký extra hot sauce.


Ahoj LaBeo,
přiletím v pátek v noci a odletím další neděli. Vydržíš to se mnou tak dlouho? Dej mi obratem vědět, protože to musím potvrdit.
KimJá to beru. Když nepřeskočí jiskra, tak to pojednáme jako přátelé. Proč by ale nepřeskočila? Moje duše i tělo silně reagují na to, co píše. Kde je? Co se děje?

Dobré ráno,
mám teď hodně práce, než odjedu, musím dokončit měsíční hlášení. Takže tyhle poslední dny musím opravdu hodně pracovat.

Mám stále problémy získat letenku. Doufám, že se to nakonec podaří. Zdejší vláda zatím také nepotvrdila mou žádost o opuštění území. V tom bych ale neviděl takový problém. Jsou ve všem pomalí. Ještě bych se vrátil k tvému včerejšímu dopisu. Většina mužů v naší kultuře je od mládí vedena k respektu k ženám, hlavně k těm, které milují. O ty se starají, skládají jim poklony a snaží se jim pomáhat všude, kde je to jen možné. Takže mé komplimenty slouží k tomu, abys byla šťastná a aby sis byla sama sebou jistá.
Mysli na mne.
Brzo se uvidíme.
Kim
P.S. Stále čekám na tvůj dlouhý a krásný dopis!Za pár dní je tady a všechno si řekneme. Neumím psát ty popisné dopisy, jako že mě v noci probudilo vlastní chrápání, a tak jsem se otočila z pravého boku na levý, a protože jsem to vzala přes polohu naznak, tak jsem v ní zase uvízla.


Labeo,
nesmí se ti po mně stýskat tolik, aby tě to bolelo. Mně se stýská příliš!!!!!!


Proč cítí bolest? To je divné.


Víš sedím tady a řeším pracovní problémy a přitom vím, že bych mohl být brzo s tebou. Nejraději bych všechno opustil a byl s tebou ihned. Na druhé straně vím, že mám velkou odpovědnost k lidem zde i k sobě a to je zraňující, nebýt s někým na kom ti záleží, k němuž cítíš silnou přitažlivost i když si se s ním ještě nikdy nepotkal, po kom toužíš!! Právě teď s tebou sdílím své nejvnitřnější pocity.
KimVsadila bych se, že nepřijede.


Labeo,
let k tobě musím o několik dní posunout. Napíšu ti přesné termíny, jakmile je budu vědět.
Moc se těším.
KimPosouvá to. Odmlčel se.


Milá LaBeo,
doufám, že se máš dobře, jsem nazpátek doma a moc mne to nebaví. Moje dcera jela k dědečkovi, takže ji uvidím jen ve středu, až ji pojedu vyzvednout. Mé syny jsem zatím viděl jen krátce, když jsem přiletěl a ještě jsem s nimi téměř nemluvil.
Dnes budu kontaktovat svého agenta, aby mi potvrdil let k tobě a hned tě budu informovat.
Musíš se mít dobře.
KimJe po všem. Cítím to v kostech.


Ahoj LaBeo,
snažil jsem se získat letenku k tobě, ale bezúspěšně. Business class si nemohu dovolit, to je pro mne moc drahé. Vím, že je to pro tebe zklamání. Je mi to líto.
Prosím, nezlob se na mne.
Můžeme naplánovat něco jiného v blízké budoucnosti.
Měj se hezky a pamatuj si, že se mi po tobě stýská. Chtěl bych být s tebou.
KimTřeba je to tak lepší. Něco špatného pro něco dobrého. Jsem dost citlivá a byla bych nerada, kdybychom vzápětí po našem setkání zjistili, že nejsme připraveni... Možná by člověk měl být jen trochu emocionálně zdrženlivější, když bezpečně neví, zda to, co slíbí, může splnit. Reaguji jako dítě. Trpím.


Milá LaBeo,
děkuji, že se na mne nezlobíš. Jsem ti za to vděčný. Trpím stejně jako ty. Moc jsem se na tebe těšil. Ale jak se říká,
opět bude nějaké příště a já doufám, že bude brzo!
Jel jsem s dětmi k moři i když byla zima, byli jsme šťastní, že jsme zase mohli být spolu. U nás skončily už prázdniny a dcera začala chodit do školy, tak mne nechává doma samotného. Je toho tolik, co bych chtěl udělat než odjedu. Je všude tolik prachu a vždycky se něco rozbije za tu dobu, co tu nejsem. V dohledné době bych se chtěl vrátit domů natrvalo. Kvůli dceři. Má problémy, když jsem tak daleko. Takže bys mne mohla přijet navštívit, jakmile se vrátím. Přemýšlej o tom.
KimNebudu nalhávat jemu ani sobě, že je to OK. Sdělím mu, co se ve mně dělo, když se odmlčel. Měl by vědět, že jsem schopna milovat jen muže, který se dokáže postavit ke složitým životním situacím čelem. Naše intenzívní komunikace se zdála tak zdravá a láskyplná. Když mi Kim oznámil číslo letu, byla jsem si jistá, že se nepletu. Nebo snad Kim snil ve vězení samoty a odloučenosti svůj velký sen, který se rozbil při prvním střetu s realitou? Najednou jsem před sebou viděla podobu nevyrovnaného muže se silnými pocity viny. Nejistého, pokud jde o jeho životní priority, odpovědnost i poslání. Tak málo zbylo z naší komunikace. Její zřejmé směřování jako by se vytratilo. Čas příletu odměřovaný na minuty se změnil v rozmazaný obraz blízké vzdálené budoucnosti. Další drsná lekce, abych se odnaučila pomáhat mužům v životních krizích? Šla jsem přece na Seznamku, abych sama sebe ochránila od všech těch symptomatických počátků, které nikdy nedokážu rozlišit od skutečné lásky, od stále se opakujících konců, zanechávajících mě zraněnou. Kim není špatný člověk, jen momentálně prožívá zmatek.


Milá LaBeo,
omlouvám se, že jsem tě nechal tak dlouho čekat. Opravdu se omlouvám, že jsem s tebou tak dlouho nekomunikoval. Je mi to moc líto. Co je s tebou? Jsi v pořádku? Já si uvědomuju, že jsem ti ublížil. Budu se snažit to nějak napravit!
Opatruj se a nezlob se na mne.
Moc na tebe myslím, i když mám hodně práce.
Chybíš mi!
KimMěla bych ho nakopnout jak mi všichni radí?


Milá LaBeo,
víš, vždycky když se vrátím domů, prožívám
silné pocity viny, že nemohu trávit více času se svými dětmi. Tak se jim to snažím všemi možnými způsoby vynahrazovat. Moje dcera hodně trpí tím, co se stalo mezi mnou a mojí ženou, proto s ní chci být co nejvíc a psychicky ji podporovat. Doufám, že to chápeš.
Svou práci mám velmi rád, jenom někdy to nejde, jak bych si představoval, a pak o tom potřebuji s někým mluvit. Ty si byla jediná,
minulý měsíc, s kým jsem byl schopen to sdílet. Výsledky mé práce daleko převyšují občasné problémy a já to tak snadno nevzdám. Takže doufám, že chápeš mou situaci a to, jak se nyní cítím. Je mi líto, že jsem s tebou nekomunikoval tak, jak bych měl. Já jsem skutečně myslel, že jsem tě ztratil. Děkuji, že jsi mi znova napsala. Moc na tebe myslím a určitě bych tě chtěl poznat, setkat se s tebou a dotknout se tě.
Takže si zase můžeme psát jako před tím, do doby než se setkáme.
Chybíš mi!!!!!!
KimChtěla bych s ním komunikovat nejen dokud se nesetkáme, ale i potom. Chtěla bych se dívat do jeho očí. Držet ho za ruku. Bylo by krásné cítit ho tady, kolem mne. Rozumím mu. Prošla jsem něčím podobným. Jak ho vůbec mohlo napadnout, že bychom tak snadno jeden druhého mohli ztratit? Slyším ráda, že ho práce baví. Každý muž by asi měl dělat v životě něco důležitého. Měl by se rozhodnout pro nějaké dlouhodobé poslání. Také by měl hluboce milovat svou spřízněnou duši, být jí nejlepším přítelem a věnovat jí hodně pozornosti. To je přesně to, co způsobí, že ona bude hluboce milovat jeho a ve všem ho podporovat. A také by měl být každý muž odpovědný vůči všem svým dětem. A když potká jinou ženu, tak by měl v první řadě zkoumat, jestli má dost široké srdce pro všechny jeho děti. Například do mého srdce se vejdou všechny v celém okolí. Potřebuji, aby mne Kim potřeboval. Jsem připravena sdílet s ním všechny radosti i starosti. Umím poslouchat a mohu přispět svými zkušenostmi. Pozoruji severní oblohu a myslím na Jižní kříž.


Ahoj LaBeo,
děkuji za velmi krásný dopis. Četl jsem ho stále dokola. Posílám ti číslo mobilu, abys mi mohla kdykoliv zavolat. Jsem rád, že si představuješ, jak bychom byli spolu, abych se přiznal, dělám to také. One day se to stane, ale teď musíme být trpěliví.
KimOne day? Co je to za den? Snad ne ten, z toho černošského spirituálu - My to vyhrajem, my to vyhrajem, v ten den…


Dobré ráno LaBeo,
děkuji za telefon. Bylo to překvapení.
Ležel jsem v posteli a přemýšlel, co bych měl udělat. Uvědomil jsem si, že všechno co jsi mi napsala, byla zřejmě pravda. Během minulých šesti měsíců jsem prošel peklem a
všechno se to vrátilo, když jsem byl zase zpátky doma. Nejsem ještě zdaleka za tím, co se přihodilo mezi mnou a mou ženou. Zkrátka nejsem připravený pro další vztah a závazek.
Omlouvám se, že jsem Tě držel tak dlouho v temnotách a říkal věci, které jsem ani tak nemyslel. Nebo myslel? Vím, že už Tě nemohu dál zraňovat, zvlášť Tebe ne. Prosím, odpusť mi a možná mi dej čas, abych mohl dát dohromady sebe i svůj život. Doufám, že čas můj zmatek vyřeší.
Prosím, odpusť mi!
Kim"Čas neléčí, když nechce, čas je šarlatán..."


Milá LaBeo,
děkuji ti za laskavý dopis. Necítil jsem se dobře, když jsem ti říkal, v jakém stavu se současně nacházím a tím tě zraňoval. Velmi si vážím toho, že chceš i nadále být mou přítelkyní a já doufám, že budeš ochotna se mnou v budoucnu komunikovat.
KimJsem unavena. Odpočinu si.


Ahoj LaBeo,
doufám, že jsi v pořádku. Myslím na tebe a dělám si starosti. Jak jsem ležel minulou noc v posteli a přemýšlel o tom, v jakém stavu se nacházím, uvědomil jsem si, že opravdu potřebuji spíš někoho, s kým bych mohl hovořit, a možná i nějaký vztah, než jen pasivně zapomínat na bolest, které se nemohu zbavit. Na druhé straně, tím nechci nikoho zatěžovat.
Také se možná bojím příliš se angažovat v nějakém novém vztahu a zase být zraněný. Já nevím. Ale jednu věc jsem si uvědomil jasně, komunikaci s tebou chci udržet. Žádám tě znovu o odpuštění za to, jak jsem s tebou minulý měsíc zacházel. Neignoruj mne, mluv se mnou a pomáhej mi svými zkušenostmi. Těším se na tvou brzkou odpověď.
Chybíš mi!
KimNeztrácím kvůli svému srdci příliš mnoho času?


Ahoj LaBeo,
tvůj email jsem četl třikrát. Děkuji za inspirující slova. Miluji naší korespondenci. Čtení a vnímání tvých slov se mnou něco dělá, ale tentokrát nechci být tak rychlý. Myslím, že jsem udělal chybu, když jsem se snažil věci urychlit. Cítím, že se se mnou něco děje, když ti píšu, čtu tvé emaily a myslím na tebe. Něco dobrého a krásného. Já na tebe hodně myslím! Děkuji, že na mne myslíš také!
KimTen se v tom plácá. Optimální je rozhodnout se tak do roka, buď pro totální rekonstrukci manželství nebo pro rozvod. Rychlé a jasné řešení je důležité hlavně kvůli dětem. Nesnášejí provizorium a ničí je falešné naděje. Ještě dnes brečím, pod peřinou, že jsem nebyla schopna naplnit ideál monogamické lásky a byla donucena rozbít dětem rodinu, ale nevrátila bych to. Po rozvodu jsem začala intenzivně pracovat, něco jsem se naučila o sobě i o druhých. Když jsem byla mladá, neměla jsem potuchy, co je manželství, jak ho udržet. Nikdo mne to neučil. Sebelepší rodičovský vzor nestačí, slouží k tomu, že ho člověk chce napodobit, ale neví, jak na to. Po všech svých zkušenostech si ale myslím, že jsme byli v průběhu času nějak přeprogramovaní. Na dvě manželství. Ale nic proti tomu, jen hluboký respekt, když to někdo zvládne napoprvé.


Ahoj LaBeo,
dáváš mi podněty k zamyšlení. V podstatě souhlasím s tvými doporučeními, pokud jde o řešení krize v manželství, ale každý případ je trochu jiný a někdy se věci dostanou za hranice možné rekonstrukce a někteří lidé nechtějí slyšet rozumnou argumentaci a nechtějí změnit své stanovisko. V takové situaci se nachází i mé manželství. Moje žena nechce nic slyšet a nechce přehodnotit své rozhodnutí mne opustit. To by stačilo.
Nechci o tom dnes mluvit.
Co budeš dělat o vánocích?
Měj se hezky a nepracuj tolik.
Myslím na tebe.
Kim.Budu stavět sněhuláka a modlit se, aby se hned nerozpustil a nevypařil jako pára nad hrncem.


Ahoj moje Divoká řeko,
dobré jitro! Tvoje krásná slova jsou přesně tím, co si přeji slyšet. V pátek ráno, před víkendem. Děkuji! Byl jsem trochu smutný dnes ráno, když jsem si uvědomil, že tu není nikdo, s kým bych mohl sdílet svůj život. Samota mě unavuje, jaký mají smysl všechny ty věci, které dělám, když nemám nikoho, s kým bych o tom mohl mluvit, držet ho ve svém náručí a říkat jí, že je součástí mého života! Naléhavě tě potřebuji.
Potřebuji, abys se mnou sdílela to, co tady prožívám. Prosím, přijeď dnes...zítra, je jedno, kolik to bude stát...

Mám depresi. Chci ti říct jak se cítím. Jako kdyby mi někdo ostrým mečem píchal do srdce, aby mě zraňoval.
Na druhé straně ti chci také poděkovat, že jsi stále se mnou i ve dnech, jako je tento. Vážím si toho.
Posílám ti fotografie svých dětí.
Doufám, že mi napíšeš brzo!!!!!!
Stýská se mi, miluju tě a toužím po tobě!!!!!!I já se rozhodla Tě milovat.


Ahoj LaBeo,
děkuji ti za krásný a inspirující dopis. Přeji si nyní, abys byla se mnou. Bylo by krásné mít tě tady.
Musíš strávit krásný víkend.

A já se těším se na tvůj email již v pondělí ráno.
Myslím na tebe!
KimJsem snad na objednávku?


Dobré ráno Labeo,
je krásné dostávat tvé emaily, jsou pohonem pro mé dny a pomáhají mi radovat se z toho, co dělám. Slunce tady svítí a ptáci zpívají. I já vstávám brzo, abych to nepromeškal.
Plánuji jet na vánoce na několik dní domů a přemýšlel jsem o tom, zda-li by ses ke mně mohla připojit.
Skicy k povídkám, které jsi mi poslala, jsou dobré, líbí se mi. Mám pocit, že se někdo zkouší dostat nahoru jako já. Jednou balón chytí, má ho pod kontrolou, přišlápne. Pak po něm sklouzne a celý zápas začíná znova. Připomíná mi to můj život. Musíš se radovat. Chybíš mi.
KimJak dlouho se smím radovat?


Ahoj moje milá,
opravdu jsem dnes chtěl takhle začít a doufám, že ti to nevadí. Pokud ano, tak řekni. Přišel jsem do kanceláře a četl tvůj email. Stále dokola. Přemohl mě, a tak jsem začal, jak jsem začal.
Toužím po tobě.
Spi sladce.
Kim
P.S. Co vánoce???????To nepůjde.


Moje milá LaBeo,
jsem si jistý, že najdeme i jiné řešení.
Tak dlouho už spolu komunikujeme, že v tom musí být nějaký vyšší plán, abychom my dva byli dohromady!!
Přeji ti hezký večer a nezapomeň, že jsem tady pro tebe i když je to tak daleko.
Myslím na tebe a chybíš mi!!
Chci být s tebou!!!!!!
S láskou.
Kim.Ať řekne kdy a kam a já jedu. Proti všem.


Ahoj moje lásko,
představa, že mne přijedeš navštívit, je tak vzrušující. Přemýšlím o tom, jak pro tebe přijedu na letiště, jak vypadáš, co budeme dělat potom, o čem budeme mluvit, jestli se budeme líbat hned poprvé. Točí se mi hlava.
Jen 40 dní a už budeš se mnou. Slyšela jsi někdy písničku 40 dní? Tu jsme zpívali v armádě, když jsme toužili jet domů. Nemohu se dočkat až tě uvidím, až tě budu držet, líbat tě a to nejdůležitější, milovat se s Tebou!!!!!!!
Přijeď rychle!
Miluji tě!
Kim.
P.S. Nevím, co budu dělat do té doby.Já také ne. Stýská se mi. Šíleně.


Ahoj LaBeo,
že se ti stýská? Já kontroluji každých pět minut mail, jestli tam není něco od tebe. Nic podobného jsem v životě nezažil. Je to jako kdybych něco ztratil. Doufám, že nebudeš zklamaná, až přijedeš. Začínám být dost nervózní. Myslím, že první minuty nebo hodina našeho setkání budou podobné našemu prvnímu telefonátu. Vzpomínáš, byli jsme tak nervózní, že jsme skoro nemohli mluvit. Sedím tady a přemýšlím, jak je možné, že s tebou chci stále mluvit. Já jsem totiž normálně člověk, který moc nemluví, spíš poslouchá. Ty si ve mně asi rozhořela oheň, o kterém jsem nikdy nevěděl, že...
KimZa nějaký čas jsme si vyměnili víc emailů než má rok dní. Setkali se v hluboké noci. V daleké zemi. Kim stroze oznámil, že svou ženu vezme nazpátek, bude-li chtít. Pak mě uvedl, jako by se nechumelilo, do svého království. Cestovali jsme z pohádky do pohádky. Ta první byla o mocném a bohatém králi, který si nemohl vzít za manželku jedinou ženu svého srdce. Byla už vdaná. Nespokojil se s nabídkou jejího dvojčete a rozhodl se pro život v samotě. V té druhé, se mladý krásný princ, vychovaný pěti sestrami bez otce a matky oženil se starou čarodějnicí. Svým upřímným rozhodnutím zlomil její kletbu a proměnil ji v porcelánovou panenku, mořskou vílu a poslušného psíka na vodítku. O všechny vzorně pečoval, všude je bral, všemi se nechal milovat. Dal jim všechno a všechno jim vzal.


Milá LaBeo,
mám pocit, že jsem ti víc ublížil než tě udělal šťastnou. Pokud je to tak, odpusť mi.
Jak jsem ti říkal hned na začátku, stále velmi miluji svou ženu a vezmu ji nazpátek, když bude chtít, to je pravda, nemůžu lhát. Nemůžu ji nenávidět za to, co mi udělala, i když mne tím velmi zranila. Udělám všechno proto, abych ji získal zpátky, za každou cenu. Vím, že tě zraňuji, je mi to líto, ale musím ti to říct, protože bych tě zranil v budoucnu ještě víc.
Odjíždím na služební cestu, tak teď spolu nebudeme moci nějakou dobu komunikovat.
Doufám, že se máš dobře. Nepracuj příliš.
Já se budu těšit na Tvé povídky.
Chybíš mi!!!!!!
Kim.Jsem zvědavá, jestli mu ty povídky budou připomínat to, co mně. "Příběh rybáře, který se zatoulal daleko od domova a snil, že uloví něco mimořádného, aby si vynahradil předešlé ztráty způsobené velkým chladem, hladem a mnohými zraněními. Když vytahoval, co ulovil, poznal, že je to víc, než s čím je schopen si zatím poradit. Zjistil, že si vlastně chtěl udělat spíš jen radost, usnadnit život a mít něco, o čem by si mohl vyprávět s ostatními rybáři. Chvíli zvažoval, co dělat, a pak ho napadlo, že nejjednodušší by bylo hodit to zpátky do vody. Nebo příběh tajemného Modrovouse, který vyhrožoval svým ženám smrtí, jestliže budou "strkat do všeho nos" a "nepohodlně slídit" po tom, co skrývá zakázaná třináctá komnata, o které by si rády udělaly jasno." (z knihy Ženy, které běhaly s vlky, Clarissy Pinkoly Estés, Ph.D.)


Moje milá LaBeo,
je škoda, že jsem od tebe ráno nedostal krásný email, cítím se bez něj trochu prázdný. Jak jsem říkal, nebudu s tebou moci komunikovat až do příštího pátku, ale nepřestávej mi posílat zprávy. Když budu mít možnost, tak si je přečtu a když ne, tak je budu číst všechny až se vrátím.
Doufám, že ten čas, co budu pryč mi umožní znova se zamyslet nad svým životem a najít odpověď na otázku, kam chci dále směřovat a také, pokud jde o budoucnost našeho vztahu. Tvá zkušenost z našeho setkání způsobila, že se cítím mizerně a že cítím potřebu zapátrat hluboko ve své duši.

Opatruj sebe i moje srdce. Drž se a zanedlouho spolu zase budeme mluvit.
Večer Ti zavolám.
Kim
Stýská se mi!!!!!!PROČ MUSÍ BÝT ŽIVOT NĚKDY TAK KOMPLIKOVANÝ ???

Kim večer zavolal a požádal mne o týden na rozmyšlenou... Obchodník s deštěm?

Pozn. O tři roky později byl Kim prvním gratulantem k mým osmačtyřicetiletým narozeninám - SMS 07: 19: 03 - Hi LaBea, Happy Birthday. Wish you a wonderful Year and may you have a nice day! Thinking of you!
Kim.Děkuji Kime

Když jsem ukázala fotografii, kterou jsem poslala Kimovi jednomu respektovanému fotografovi, jemuž se zdálo nemožné, že by se do mne Kim mohl vážně zamilovat, okomentoval to, v přítomnosti své manželky slovy no, to je jasný, ten andílkovskej pohled, nad takovou fotkou může každej chlap masturbovat desetkrát denně. Až tě uvidí v reálu, všechno bude jinak. V knize Morální zvíře Roberta Wrighta jsem narazila na popis krocana snažícího se spářit s nedokonalou napodobeninou samičí hlavy, zavěšenou patnáct palců nad zemí. Zkusila jsem, zda obdobná vzrušivost může fungovat též u ženy. Na rozdíl od Roberta Wrighta a jeho příznivců si troufám tvrdit, že ano. Stačí se jen soustředěně zadívat na nějaké vydařené zátiší, například s rozkrojenou salátovou okurkou (možná více působí na mateřské typy). Nicméně, zmíněný fotograf se sám dlouho nenechal oklamávat žádnými náhražkami i když, jak se zdálo, mu přinášela četná uspokojení. Po třiceti letech dal sbohem své ženě i dvěma synům a jako hloupý Honza (57) se vydal do světa, s uzlíčkem plným viagry hledat štěstí. Já jsem mezitím odjela za Kimem, abych se přesvědčila o jeho proklamované čtyř a půl měsíční internetové lásce, kterou deklaroval jako vůli Nejvyššího. Po tom, co mě Kim uviděl, nespustil ze mne oči. Pronásledoval mě pohledem, a tak uváděl na stará kolena do rozpaků. Posléze mi sdělil své přání/rozkaz, sedět s ním celý svůj pobyt, během pracovní doby, v kanceláři, nepřetržitě se na něj dívat a usmívat se při tom. Když jsem občas usínala únavou a zjevně mi tuhly rysy, syčel na mne, abych nepřestávala a pro sebe si stále dokola mrmlal, s nepopsatelným výrazem ve tváři, jakoby úplně nezúčastněným a chladným: Tak nevinn.. Byl fascinován mou čtyřiačtyřicetiletou nevinností a po svém rozpracovával původní obraz, který si o mně vytvořil. Moje fyzická přítomnost ho při tom nijak nerušila, jen mě prosil, abych mu o sobě, pokud možno, nic nevyprávěla. Jeho posedlost nevinností mi ukázala svou odvrácenou tvář přesně ve chvíli, kdy jsem ho požádala o čistou disketu, na kterou jsem si potřebovala něco přepsat. Zpomaleně a obřadně mi ji podával a já si na ní povšimla špatně čitelného nápisu Satan. Naše oči se na chvíli setkali a já v těch jeho četla: Tak teď víš, kdo jsem. V ten moment náš příběh fakticky skončil, i když trvalo ještě dalších pár hodin, než jsme se fyzicky rozloučili. Poslední chvíle měly příchuť umírání, kterou plukovník krutě přiživoval dokola přehrávanými sentimentálními písněmi o tom, jak dnes jsem si určeni a zítra bude všechno jinak.


labea blog archive 2007
go home